مراحل بازیافت پلاستیک با پیشرفته ترین دستگاه

بازیافت پلاستیک روش فنی بازیابی ضایعات یا ضایعات پلاستیک و بازیافت آن به سایر محصولات مفید است. مراحل مختلفی در فرآیند بازیافت پلاستیک وجود دارد مانند جمع‌آوری، مرتب‌سازی، خرد کردن، ذوب شدن و شکل‌دهی مجدد. این مقاله به طور خلاصه به فرآیند بازیافت پلاستیک می پردازد.

بازیافت پلاستیک و دستگاه تولید نایلون دسته دار معمولا راهی است که از طریق آن منابع طبیعی به طبیعت بازگردانده می شود تا پایداری آنها تضمین شود. زباله های سمی ایجاد شده توسط پلاستیک به شکلی اسفناک بر محیط زیست تأثیر گذاشته است.

تحقیقات نشان می‌دهد که زباله‌های پلاستیکی در کنار تمام شرکت‌های اصلی که از پلاستیک در فرآیند تولید و بسته‌بندی خود استفاده می‌کنند، همه کشورهای جهان را به شکلی خطرناک تحت تأثیر قرار داده است.

مراحل زیر در فرآیند بازیافت پلاستیک گنجانده شده است

1. جمع کردن

ظروف پلاستیکی، بطری ها، شیشه ها، پلاستیک های بسته بندی، کیسه های پلاستیکی و پلاستیک های بزرگ صنعتی برخی از انواع پلاستیکی هستند که در همه جا یافت می شوند.

اولین مرحله از فرآیند بازیافت، جمع آوری ضایعات یا زباله های پلاستیکی است. آنها سپس به حیاط جمع آوری فرستاده می شوند. سپس خراش ها بسته بندی شده و به کارخانه های فرآوری پلاستیک تحویل داده می شوند.

2. مرتب سازی

مرتب سازی اقلام پلاستیکی غیرمشابه بر اساس رنگ رزین و محتوای آنها مرحله دوم این فرآیند است. تمامی آلاینده ها در این مرحله از بین می روند. پس از دسته بندی پلاستیک ها با کمک ماشین های طراحی شده ویژه، کارخانه بازیافت پلاستیک زباله را بر اساس نمادهای موجود در زیر پلاستیک ها دسته بندی می کند.

3. خرد کردن

پلاستیک های مرتب شده در مرحله بعدی فرآیند به تکه ها یا تکه های کوچک بریده می شوند. سپس یک دستگاه طراحی خاص، تکه های پلاستیکی سنگین تر را از انواع سبک تر جدا می کند. این مرحله تضمین می کند که پلاستیک های با اندازه های مختلف در طول تولید محصول نهایی با هم مخلوط نشوند.

4. تمیز کردن

در مرحله چهارم، تکه های پلاستیک با استفاده از مواد شوینده تمیز می شوند تا آلودگی های باقی مانده به طور کامل پاک شوند. سپس تکه های پلاستیکی تمیز بر اساس نوع رزین با تجهیزات خاصی جدا می شوند.

5. ذوب شدن

مرحله بعدی زمانی است که تکه های خشک پلاستیک ذوب می شوند. پلاستیک های ذوب شده یا به شکل جدیدی در می آیند یا به صورت گلوله پردازش می شوند. تجهیزات خاصی با دمای تنظیم شده برای ذوب پلاستیک استفاده می شود تا در این فرآیند از بین نرود.

6. ساخت گرانول

این مرحله ششم است که قطعات پلاستیکی در گلوله های کوچک زیر پا گذاشته می شوند. این گلوله های کوچک معمولاً به عنوان nurdles شناخته می شوند. این مرحله ای است که گلوله های پلاستیکی آماده تغییر شکل یا بازسازی هستند. یک واقعیت جالب این است که پلاستیک بازیافتی به سختی برای ساختن اقلامی مشابه شکل قبلی خود استفاده می شود.

انواع پلاستیک بازیافتی

انواع مختلفی از پلاستیک های بازیافتی وجود دارد که فرصت هایی را برای بازیگران بازار فراهم می کند تا در بازار بازیافت پلاستیک سرمایه گذاری کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. اجازه دهید برخی از این موارد را مرور کنیم.

انواع پلاستیک بازیافتی

دستگاه تولید لیوان یکبار مصرف

پلی اتیلن با چگالی بالا

سختی استثنایی، تطبیق پذیری، استحکام، مقاومت در برابر رطوبت و کاهش جذب گاز از ویژگی های اصلی پلی اتیلن با چگالی بالا است. از این نوع پلاستیک و دستگاه تصفیه آب در ساخت بطری های شیر، آب و آب میوه نیز استفاده می شود. کیسه های خرده فروشی و زباله نیز از این نوع پلاستیک ساخته می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.